+38 099 544-62-65

info@cor-ten.in.ua

Дж.Вашингтона, 7

79032, УкраЇна, м. Львів

08:00 - 20:00

без вихідних

Нюанси проектування

До образования плотного слоя патины, в течение первых 1,5 – 2 лет использования, в дождевую воду будут попадать частицы ржавчины. «Ржавая» вода может загрязнять другие используемые материалы, а также поверхности, находящиеся ниже COR-TEN по ходу стока воды. Исходя из этого, легко окрашиваемые материалы, такие как бетон, камень, дерево, керамическая плитка, неглазурованный кирпич и т.п. следует располагать так, чтобы вероятность их контакта со стоком воды со стали COR-TEN была минимальной.
Одновременно, для фасадных систем из стали COR-TEN следует тщательно продумать водосток и/или ливневую канализацию.

Нюанси проектуванняПриклад вдалого каналізування стікає дощової води для фасаду з COR-TEN (з жолобом також з COR-TEN) наведено на малюнку.

Крім того, при проектуванні незабарвлених конструкцій з COR-TEN слід враховувати припуск на товщину корозії, додаючи його до розрахункової товщині одного боку листа (на кожні 10 років передбачуваної експлуатації):

 

Тип навколишнього середовища Перші 10 років Кожні наступні 10 років
Сільський 0,1 мм 0,05 мм
Міська 1) 0,2 мм 0,1 мм
Промислова 2) 0,2 мм 0,1 мм

 

1) основний забруднювач – оксид сірки SO2.

2) у повітрі також міститься хлор, або середовище розташоване близько до солоної води.

З урахуванням вищенаведеного, при проектуванні фасадів слід:

– уникати пристрою великих нависаючих конструкцій, що закривають вертикальні блоки,

– уникати “застійних” горизонтальних площин;

– завжди залишати вентиляційні зазори відкритими;

– передбачити централізовану систему водовідведення, бажано, що не дозволяє іржавій воді потрапляти в контакт з іншими матеріалами, особливо легко фарбуються.

Все описане відноситься як до лицьових, так і до тильних сторін листів. Основною ідеєю при проектуванні є уважне ставлення до з’єднань елементів, в тому числі пристрій зазорів між з’єднуваними панелями, а також виключення можливості електрохімічної корозії, обумовленої істотною різницею потенціалів між застосовуваними елементами (так, наприклад, сталь COR-TEN не повинна мати контакту з оцинкованими сталями).

При виготовленні фасадів зі сталі COR-TEN слід бути готовим до первісної «плямистості» поверхні протягом перших пари місяців після установки.

Уникайте використання кислотовмісних миючих засобів на всьому протязі експлуатації фасаду. Уникайте проектів, в яких сталь занурюється у вологе середовище на тривалі періоди, наприклад, в грунт, стоячу воду і т.д. у постійно вологих середовищах можливо використовувати COR-TEN лише після фарбування.