+380 50 727 92 56

info@cor-ten.in.ua

ТОП-10 СВІТОВИХ ПРОЕКТІВ З COR-TEN 

  Статті та новини      

Кортен – це легована сталь, до складу якої, крім основних компонентів – заліза і вуглецю, входять кремній, магній, фосфор, сірка, хром, мідь, ванадій і нікель.

Подібний хімічний «коктейль» дозволяє домогтися дуже цікавого властивості: одного разу покрившись шаром іржі, корозія припиняє поширюватися всередину матеріалу. І замість руйнування виконує абсолютно протилежну функцію – захисну.

Через цю властивість сталь і отримала свою назву: CORrosion resistance and TENsile strength (укр. Корозійна стійкість і міцність на розрив) або COR-TEN. Сьогодні COR-TEN застосовується в суднобудуванні та будівництві, і як конструкційний, і як декоративний матеріал. 

В архітектурі вперше кортен був застосований на початку 60-х років минулого століття при будівництві штаб-квартири одного зі світових лідерів в області виробництва сільськогосподарської техніки – американської корпорації John Deere. Керівництво компанії наполягло на використанні саме цього матеріалу з тієї причини, що листи COR-TEN здалеку схожі на зорану землю – головний атрибут сільського господарства.

Після цього кортенівську сталь почали використовувати кращі архітектори в усьому світі, про проекти яких ми сьогодні і розповімо:

1.Резиденція Сміта в Канаді 

Будинок Сміта для відпочинку в Новій Шотландії – це приватний відпочинок, натхненний природою та історією своєї місцевості, спроектовано архітекторами MacKay-Lyons Sweetapple.   

Резиденція Сміта втілює кілька суперечностей: вона одночасно нова, віком 400 років і поза часом; це явно сучасне і в той же час неприпустимо традиційнеце глибоко сільське та напрочуд міське 

Він розташований прямо на краю Шобака – власний фермерський комплекс Брайана Маккея-Лайона на узбережжі Атлантичного океану, проект, який архітектор розробляв і розвивав протягом багатьох років, і недаремно. 

cor-ten          cor-ten

2.Зламаний обеліск  

Ця скульптура виготовлена Барнеттом Ньюменом, американським художником та видатним представником абстрактного експресіонізму. 

Ньюман зробив кілька скульптур, але зламаний обеліск є найвідомішоюВикористання сталі COR-TEN контрастує з відчуттям легкості, створеним перевернутим обеліском, який майже плаває над стійкою пірамідою. Дві частини з’єднуються на відстані всього двох з чвертю дюймів, з внутрішнім сталевим стрижнем, стабілізуючим масивну скульптуру.  

Хоча стародавні образи пірамід і обелісків часто пов’язані зі смертю, Ньюман заново винаходить їх тут, щоб викликати життя. 

Існує кілька версій зламаного обеліска, один з них в Х’юстоні, інший в Техас, присвячений пам’яті доктора Мартіна Лютер Кінга молодшого. 

ТОП-10 СВІТОВИХ ПРОЕКТІВ З COR-TEN    cor-ten

3. Alamo, також відомий як Astor Place Cube або просто Куб.  

Це чорний куб довжиною 8 футів (2,4 м) з кожного боку, встановлений на куті. Він виготовлений зі сталі Cor-Ten і важить близько 1800 фунтів (820 кг). Грані куба не плоскі та мають різні поглибленнявиступи і виступиНазва скульптури Аламобула обрана дружиною художника, тому що його масштаб і маса нагадали їй про місію Аламо 

Встановлений в 1967 році в рамках програми «Скульптура і навколишнє середовище», організованої Департаментом культури Нью-Йорка, цей куб був однією з 25 тимчасових художніх інсталяцій, які повинні були залишитися протягом шести місяців; проте місцеві жителі мають успіх з містом з проханням зберегти Аламо.

З тих пір він став популярним місцем зустрічей в Іст-Віллідж. 

У жовтні 2013 року,навіть, вірусним став фальшивий документальний фільм, в якому стверджувалося, що всередині куба живе людина. 

cor-ten      cor-ten

4.Ангел Півночі 

Це сучасна сталева скульптура, створена Ентоні Гормлі (англ. Antony Gormley ), яка була зведена в Гейтсхеді, Англія.

Як випливає з назви, вона являє собою сталеву скульптуру ангела, висотою 20 метрів, з розмахом крил 54 метри і вагою 208 тонн, що більше ніж Статуя Свободи. Ця скульптура вважається найбільшою статуєю ангела у світі.

Крила скульптури нахилені під кутом 3,5 градуса вперед, Ентоні Гормлі заявив, що він хотів створити «відчуття обіймів».

Ангел стоїть на пагорбі в Тайнесайді.

cor-ten     cor-ten

5.Радіомовна вежа (з англійської Broadcasting Tower) 

Радіомовна вежа це університетська будівля в Broadcasting Place в Woodhouse LaneЛідс, Англія. Вона був спроектований лауреатом премії Стерлінга, архітектором Фейлденом Клеггом Бредлі. Вежа покрита атмосферостійкою сталлю COR-TEN, що надає йому характерний іржавий вигляд. 

Власники Unite забезпечують житлом понад 46 000 студентів в 133 готелях в 28 університетських містах Великобританії. З вересня 2016 року житлові приміщення в Broadcasting Tower будуть призначені виключно для студентів Університету Лідс Беккет. 

У червні 2010 року Broadcasting Place була удостоєна нагороди «Кращий найвищий будинок у світі 2010 року» від Ради Високі будівлі і міське середовище проживання .     

cor-ten      cor-ten

6.Університет Оденсе 

Університет створений в 1964 році і був першим з трьох нових провінційних університетів. Навчання в ньому почалося з 1966 року. До кінця XX століття в університеті нараховувалось 11 000 студентів і близько 5000 співробітників.  

Головні будівлі університету Оденсе, спроектовані Кнудом Хольшером і Йоргеном Вестерхольтом і побудовані в 1971-1976 роках, облицьовані атмосферостійкою сталлю COR-TEN, завдяки чому будівлі отримали прізвисько Рустенборг (по-датському – “іржава фортеця”). 

cor-ten   cor-ten

7.Креативний хаб ARTCOR в Молдові 

ARTCOR – креативний хаб поєднує людей, чиї ідеї та дії змінюють навколишній світЗавдання хаба з одного боку полягає в тому, щоб змінити культурний ландшафт Молдови, з іншого – показати світущо в нашій цій є креативний потенціал і продукт, здатний стати прибутковою галуззю економіки. 

Будівля “одягнена” в матеріал CORTEN – особливі листи залізаякі з часом виразно іржавіютьнадаючи фасаду благородний рудий колір і оксамитову фактуру.

cor-ten     co

8.Школа з видом на Женевське озеро 

Містечко Люгрен знаходиться в одному з наймальовничіших куточків світу – біля підніжжя Альп, оточений пагорбами, що плавно спускаються до вод Женевського озера.  

Незважаючи на те, що в містечку проживає всього 2,5 тисячі жителів, стара школа, побудована більше ста років тому поруч з парафіяльною церквою, стала тісною для учнів. Муніципалітет запросив архітекторів з Парижа, щоб створити новий корпус для молодших класів. 

Кортенова оболонка накриває дерев’яний каркас верхньої частини школи. Метал ідеально гармоніює з дахами історичних будівель містечка. 

«Кортен знаходиться в діалозі з червоно-коричневими дахами Люгрену. До того ж це стійкий матеріал, який демонструє еволюцію архітектури», – повідомили в Ateliers OS Architectes. 

На думку місцевих жителів, архітекторам вдалося додати в міську забудову сучасний об’єкт, який поважає і підкреслює гідності історичного ландшафту. 

cor-ten      cor-ten

9.Абердинширська рада, штат Великобританія 

Moxon Architects відреставрувала і переобладнала будівлю, колишній поліцейський відділок в Фрейзербурзі, Шотландія, додавши сучасну прибудову, одягнену в кортенівську сталль.  

Дві цивільних будівлі – міський будинок Фрейзербурга, внесений в категорію B, і занедбана поліцейська дільниця – були перетворені в одну будівлю, що служить штаб-квартирою Ради Абердинширу. 

Сталь COR-TEN була обрана для асоціацій з гаванню цього портового міста. 

cor-ten      cor-ten

10. Гостьовий будинок з сторожовою вежею в Бельгії 

Коли власник будинку в кіноіндустрії попросив Atelier Vens Vanbelle побудувати гостьовий будинок на своєму задньому дворі, він мав лише одне прохання – щоб це було незабутнім. 

Гостьовий будинок Alex – це триповерхова будівля, що охоплює підвальний кінотеатр і бар, головний житловий поверх та сторожову вежу, що оглядає річку Шелда 

Його скульптурна, шарувата форма була створена за межами майданчика з ламінованого дерева, потім облицьована сталлю COR-TEN. Хвилясті інтер’єри надають цьому саду на задньому дворі химерного відчуття, подібного до грота. 

cor-ten       cor-ten

 

Кортен – це дивовижний матеріал. Він привертає увагу, довго служить і має прекрасні властивості. Якщо ви теж хочете втілити всі свої ідеї в реальність, або ще не знаєте всі властивості COR-TEN, звертайтесь до нас.

Ми завжди допоможемо вам, та проконсультуємо!

Надихнулись цим відео !

Он-лайн допомога
Запитуйте! Ми на зв'язку!
Доброго дня! Ми онлайн! Не соромтесь - запитуйте! Ми знаємо про COR-TEN все і з радістю Вам допоможемо!