+38 099 544-62-65

info@cor-ten.in.ua

Шевченка, 317

79032, УкраЇна, м. Львів

09:00 - 19:00

без вихідних

Обробка сталі COR-TEN

Багато людей, які стикаються вперше зі сталлю COR-TEN, переживають через те, як її обробляти. У цьому розділі ми дамо рекомендації щодо всіх основних видів механічної обробки даної сталі.

РІЗАННЯ

Різання сталі COR-TEN нічим не відрізняється від різання стандартної конструкційної сталі типу S355J2 або 09Г2С можлива механічна і термічна різка. Різання слід проводити при нормальній температурі матеріалу.

Для термічного різання, як правило, не потрібно попереднього підігріву, за винятком газополум’яного різання товстих листів (понад 30 – 40 мм). Для цих випадків, як температуру попереднього підігріву, можна використовувати рекомендації щодо робочої температури зварювання.

Якість термічного різання краща, коли нижча швидкість різання та вища робоча температура.


ГНУТТЯ

Згинання сталі COR-TEN можлива в холодному стані аналогічно згинанню будь-якої стандартної конструкційної сталі типу S355JR або 09Г2С.

Для гарячекатаної широкосмугової сталі мінімальний допустимий внутрішній радіус загину при відбортуванню становить товщини 1,5 листа при згинанні у поперек і 2 товщини листа при згинанні уздовж напрямку вальцювання .

Для гарячекатаної товстолистової продукції рекомендується використовувати внутрішній радіус загину не менше 2,5 товщин листа, незалежно від напрямку вальцювання.

Для холодновальцьованої сталі мінімальний внутрішній радіус загину строго не регламентований, проте дослідним шляхом встановлено, що він становить від 0,5 до 1 товщини листа.

Згинання слід проводити при температурі матеріалу від +10-15 градусів за Цельсієм. Негативний вплив на результати згинання може надавати зношений інструмент, недостатня кількість мастила, задирки на крайках після різання і  дробоструминної  обробки поверхні безпосередньо перед гнучкою, оскільки вона істотно збільшує шорсткість поверхні листів.


ЗВАРЮВАННЯ

Сталь COR-TEN повністю зварюється. Її зварювання можна проводити всіма поширеними методами.

Перед зварюванням необхідно видалити прокатну окалину, патину, будь – які забруднення (жир, масло, вологу і т.п.) на відстані 10-20 мм від зварного шва. В принципі, це стандартні вимоги для зварювання будь-якого металопрокату.

Зварювання слід проводити при нормальній кімнатній температурі. Попередній підігрів зазвичай потрібно тільки для товщин більше ніж 12 – 15 мм. Для товстих листів підігрів потрібно до температур +100°С-200°C.

При зварюванні товстих листів в кілька проходів рекомендується підтримувати температуру між проходами не більше +200°C, щоб не допустити  окрихчування  в пришовній зоні.

Слід вибирати зварювальні матеріали, що забезпечують вміст водню у зварному шві не більше 5 мл/100 г.

Рекомендується використовувати рівні за міцністю зварювальні матеріали. Межа плинності наплавленого матеріалу зазвичай повинна бути приблизно на 5% вище межі плинності основного матеріалу. Зайвого перевищення міцності зварного шва або пришовної зони слід уникати.

Можливо використовувати звичайний нелегований зварювальний матеріал. Слід пам’ятати, що при використанні нелегованого зварювального матеріалу можлива деяка відмінність в кольорі між основним металом і пришовною зоною.

Погодостійкість зварного шва забезпечується змішанням матеріалів в процесі зварювання. Воно відбувається при однопрохідному зварюванні стикових з’єднань листів товщиною до 4 мм, або в разі кутових швів з розрахунковою товщиною з’єднання до 4 мм. Якщо змішання недостатньо або потрібна підвищена погодостійкість зварного шва та пришовної зони, слід використовувати леговані присадні матеріали, аналогічні основному металу.

Як приклади легованих присадних матеріалів з асортименту компанії ESAB можна привести електроди ОК 73.08 для ручного дугового зварювання, суцільний дріт OK AristoRod 13.26 для MIG/MAG зварювання, обміднений пруток OK TigRod 13.26 для TIG зварювання, OK AutRod 13.36 для зварювання під флюсом (SAW) і т. п.

Конкретний тип зварювального матеріалу залежить від методу зварювання, захисного газового середовища, обладнання і т. д.. Докладні рекомендації при необхідності вибору погодостійкого зварювального матеріалу може дати його виробник.

У разі багатопрохідного зварювання товстих листів, принаймні, останні два проходи слід виконувати з погодостійким зварювальним матеріалом.

Зварювальні матеріали з достатньою деформаційною здатністю слід використовувати для ущільнювальних і кореневих проходів.


ТЕРМІЧНА ОБРОБКА

Сталь COR-TEN, як правило, не вимагає додаткової термічної обробки після зварювання. У разі виготовлення особливо відповідальних опорних конструкцій з товстих листів, коли проведення термічної обробки ініційовано замовником, рекомендується проводити:

  • Відпал для зняття залишкових напруг при температурі +550, + 600°C (мета + 580°C), з витримкою 2 хвилини на 1 мм товщини, але не менше 30 хвилин, і повільним охолодженням в печі;
  • Нормалізацію при температурі + 860, + 940°C (мета + 910°C), з витримкою 1 хвилина на 1 мм товщини, але не менше 15 хвилин, і охолодженням на повітрі.
Он-лайн допомога
Запитуйте! Ми на зв'язку!
Доброго дня! Ми онлайн! Не соромтесь - запитуйте! Ми знаємо про COR-TEN все і з радістю Вам допоможемо!