+38 099 544-62-65

info@cor-ten.in.ua

Шевченка, 317

79032, УкраЇна, м. Львів

09:00 - 19:00

без вихідних

Опис сталі COR-TEN

Кортенівська сталь являє собою леговану конструкційну сталь. В умовах, коли така сталь може вільно зволожуватися і висихати на відкритому повітрі, вона створює на поверхні щільний оксидний шар, званий патиною.

Цей шар складається з нерозчинних сполук, в основному, міді, хрому і нікелю, що закривають пори на поверхні сталі. У природних умовах патина повністю формується протягом півтора-двох років. Після остаточного формування патини корозія сталі сповільнюється до значень, близьких до нульових (шар оксидів повністю захищає основний метал від подальшого проникнення корозії вглиб).

Патина, що захищає сталь від глибокої корозії, дозволила використовувати COR-TEN без спеціального захисту поверхні (цинкування або фарбування). Також, механічні характеристики сталі COR-TEN дозволяють застосовувати її для промислових конструкцій:Rectangle Corrosion Resistant Steel Plates Corten Steel, For Construction, Thickness: 0.7 TO 25 MM, Rs 72 /kg | ID: 10569679197

– мостів;
– бункерів вугільних вагонів;
– контейнерів і тому подібних;

,  де одночасно з носійною здатністю потрібно захистити сталь від передчасної корозії через спільного впливу погоди, води та домішок, що з’являються в умовах промислового виробництва.

Погодостійкі стали за визначенням мають підвищену стійкість до атмосферної корозії в порівнянні зі звичайними вуглецевими сталями.

Корозія – це природний процес хімічної або електрохімічної взаємодії металів з навколишнім середовищем. Корозія може протікати по різних механізмах, і зупинити цей процес повністю, практично, неможливо. Можливо лише істотно уповільнити його, або захистити метал від прямого впливу навколишнього середовища за допомогою різних покриттів.

Легувальні елементи (добавки) в сталі COR-TEN, зокрема, хром, мідь і нікель формують нерозчинні та важкорозчинні сполуки, закриваючи пори на поверхні сталі, таким чином, перешкоджаючи подальшому доступу кисню, а отже, і відтворення продуктів корозії.

Зазначені добавки – це основні складові нержавіючих марок сталі, однак, в складі COR-TEN вони присутні в кількості десятих часток відсотка, що істотно знижує її вартість в порівнянні з нержавійкою.

Фактично, оксидний шар, званий “патиною”, є продуктом корозії. Однак, завдяки хімічному складу сталі, з плином часу подальша корозія сповільнюється до значень близьких до нульових. Спочатку має яскраво-рудий відтінок, а з роками патина темніє і стабілізується з заспокійливим темно-коричневим кольором. Саме ефект “зістареного” металу і приваблює дизайнерів.

Стійкість COR-TEN до атмосферної корозії в залежності від середовища використання перевищує стійкість звичайної сталі в 8 разів. Значна різниця у швидкості корозії буде помітна після 5 років експлуатації, коли оксидний шар повністю сформується.

Он-лайн допомога
Запитуйте! Ми на зв'язку!
Доброго дня! Ми онлайн! Не соромтесь - запитуйте! Ми знаємо про COR-TEN все і з радістю Вам допоможемо!